Який домкрат краще

Власник автомобіля повинен мати домкрат. При креативному професійному підході з його допомогою можна не тільки поміняти колеса, а й провести багато ремонтних робіт з усіма вузлами та частинами машини. Відразу кілька критеріїв визначають якийсь домкрат краще для конкретного авто.

Різновиди

Принцип роботи пристрою в перетворенні невеликого механічного зусилля на достатньо для підняття великої ваги. У механіці такий ефект досягається з допомогою повідомлених судин чи важеля. Основні складові – це опора, підйомний майданчик, що стикається з днищем, і механізм, що діє. За принципом дії розрізняють домкрати:

  • Гідравлічні – через зміну тиску робочої рідини основний поршень виштовхується з великого циліндра, піднімаючи вантаж
  • Гвинтові – підйомний майданчик регулюється по висоті шляхом обертання робочих елементів різьблення
  • Пневматичні – підйом походить від надування майданчика від компресора

Класифікація по конструкції виділяє різновиди:

  • Пляшковий
  • Підкатний
  • Річковий 
  • Ромбічний

Хороший домкрат для авто не тільки піднімає машину, але й зафіксує її в такому положенні на певний час. Необхідність ремонту може виникнути прямо в дорозі, а знайти підпор не завжди вдасться.

Як вибрати домкрат для легкового авто

Основні параметри для виробу такі:

  • Вантажопідйомність
  • Надійність
  • Компактність
  • Простота експлуатації

У категорію легковиків входять транспортні засоби з різною конфігурацією кузова, але поєднує їх вага до 2500 кг у повному спорядженні, кількість пасажирських місць та шасі. Група включає седани, хетчбеки, кросовери, спорткари, маслкари, універсали та інші формації. Тому домкрата вибір ґрунтується на здатності пристрою відірвати частину автомобіля від землі на певну висоту.

Важливим критерієм є надійність. Механізм незалежно від конфігурації повинен бути доступним для використання в будь-який час і на будь-який проміжок. 20 хвилин, витрачених на заміну колеса або кілька годин для складного ремонту – домкрат повинен витримати навантаження без наслідків. Крім цього, на виріб не повинні впливати висока вологість повітря, перепади температур та інші негативні фактори.

Якщо дозволяє простір у гаражі та переважно короткі поїздки, то на рахунок габаритів можна не турбуватися. Якщо далекі подорожі – це стиль життя, то будь-який домкрат краще гідравлічний або гвинтовий, головне, щоб він не займав багато місця в багажнику. 

У екстрених ситуаціях використання пристрою має бути зрозумілим. Жодних складнощів з приведенням його в робочий стан та застосування за призначенням виникати не може. Також не виникає потреба у додаткових елементах та маніпуляціях. Вся процедура підняття має проходити максимально просто.

Якщо використання механізму передбачається лише у гаражі, то найкращим варіантом буде масивний агрегат на колесах. Який підкатний домкрат вибрати з цією метою, вирішує сам власник. Кліренс та розміри приміщення впливають на вибір. Підбирати слід обладнання, яке не займатиме багато місця під рамою і не плутатиметься під ногами.

Який купити домкрат

Якщо перелічені параметри (вантажопідйомність та інші) підходять під модель авто, то далі необхідно звертати увагу на вартість у розрізі якості. Купувати занадто дорогий апарат для використання вдома не має сенсу. А придбання дешевого, але низькопробного буде ризикованим заходом. Найкращий домкрат для легкового автомобіля – це той, який поєднує простоту, розумну ціну та якість вище середнього. 

Реальність на ринках така, що тільки дві категорії пристроїв користуються величезною популярністю – пляшковий та ромбічний. Обидва мають переваги і недоліки, але однаково справляються з поставленим завданням. Інакше їх би не обирали. Для позашляховиків з високим кліренсом підійде лише рейковий, а підкатний використовується частіше на СТО, ніж удома.

Який домкрат краще гідравлічний або гвинтовий – однозначної відповіді немає. Перший відмінно підходить для більшості легковиків з низьким просвітом, а другим можна підняти навіть компактний позашляховик. І річ не в вантажопідйомності, а в потенційному вильоті. У пляшковому головний поршень, хоч і збільшується в довжині за рахунок внутрішніх секцій, рідко здатний висунутися вгору на більш ніж 50 см. Йдеться саме про компактні, а не масивні агрегати для вантажівок. Гвинтовий домкрат для легкового автомобіля легко витягується на висоти до півметра над землею і більше.

У плані стійкості пальму першості тримає гідравлічний. У нього широка основа та вузький підйомний майданчик. Автомобільний ромбовий має однакову товщину від опри до п'ятачка. Тому для безпечної експлуатації необхідний або максимально рівний майданчик, або противідкатні упори. Інакше авто почне хитатися і домкрат ляже на бік.

За компактністю та масою гвинтовий домкрат для легкового автомобіля виглядає краще.  У складеному стані він являє собою довгастий легковагий предмет довгою з головний гвинт. Невелика вага забезпечується шляхом ребер жорсткості на металевих рейках. Гідравлічний буде важчим через олію і товстіший метал. Чим вище потрібно підняти їм машину, тим важчим і об'ємнішим буде домкрат.

Критерій безпеки

Найбезпечніший вид – це підкатний. Площа його основи в рази перевершує підйомний п'ятачок, тому авто буде стояти на місці. Який вибрати підкатний домкрат визначають фінансові можливості. Це професійне обладнання і обійдеться дорожче за інших.

У ромбічному основний механізм – гвинт. Від його характеристик залежить надійність та безпека. Завжди слід перевіряти різьблення на предмет засмічень, адже якщо домкрат заклинить у розкладеному стані під днищем, доведеться розпилювати його раму, щоб опустити транспортний засіб на колеса. З пляшковим таких проблем не виникне – він не заклинить навіть у сильний мороз, а машина опускається простим скиданням тиску робочої рідини.

Як вибрати домкрат для легкового авто

На авторинках та розбираннях є безліч видів домкратів різних виробників. На дозвіллі та заради цікавості можна також вивчити рейтинг різних виробів. Варіант позичання у сусіда по гаражі розглядається завжди, але краще мати власний. Він знадобиться завжди. 

Головні критерії, що визначають якийсь домкрат вибрати для легкового автомобіля, це:

  • Якість
  • Ціна 
  • Габарити 
  • Зручність використання

Вибираючи собі агрегат, потрібно враховувати його функціональність. У комплект із гідравлічним входить спеціальний важіль. Аналогічно і гвинтовий продається з поворотною ручкою. Якщо для нормальної роботи потрібні додаткові компоненти за окрему ціну, то краще відмовитися від такої покупки.